2014 yılında Türkiye Almanların ilk tercihi olacak (alinti)

58606 (1)Almanya’da bu yaz okul tatilinin kısa olması nedeniyle tatilcilerin şimdiden rezervasyon yaptırmaya başlaması ocak ayında patlama yaşanmasına sebep oldu. En çok tercih edilen üç destinasyondan biri ise Türkiye.

TurizmdeBuSabah

Almanya’daki turizm yetkililerine göre 2014’ün ocak ayında rezervasyonlar rekor seviyeye ulaştı. Talebin bu kadar yoğun olmasının nedenlerinden birinin, bu yaz 16 Alman eyaletinde okul tatilinin toplam 71 gün gibi kısa bir dönem olması şeklinde tahmin ediliyor.

Luftansa City Center Başkanı Hasso von Düring, acentelerin dolu olduğunu söylerken, RTK Genel Müdürü Thomas Bösl, satışlarda çift haneli artışlar kaydettiklerini belirtti. 2013’ün ocak ayında şirketlerinin tarihi boyunca en yüksek orana ulaştıklarını belirten DER Touristik Genel Müdürü Michael Frese 2014 yılında bu rakamlarında da üstüne çıktıklarını söyledi.

Alman verilerine göre tatil ve seyahat seçeneklerinin hepsi rezerve edildi. Özellikle gemi seyahatleri ve orta büyüklükteki tur operatörlerine olan taleplerin arttığı belirtildi. Türkiye, İspanya ve Yunanistan ise en çok talep gören destinasyonlar olarak açıklandı. Thomas Cook’a göre Türkiye satışlarda patlama yaşarken, Majorca en çok tercih edilen destinasyon olmayı sürdürüyor, Yunanistan ise başarı yolunda ilerliyor. FTI ve Altours’ göre ise Türkiye yüksek seviyede ılımlı bir büyüme kaydediyor.

Bunlarla birlikte Kanarya Adaları’ndaki kapasite aşımı ve Mısır ile Tayland’daki siyasi istikrarsızlıklar sektörü olumsuz yönde etkiliyor. 2013-2014 kış sezonu için Schauinsland, Alltours ve FTI gibi tur operatörleri Kanarya Adaları’nda otel kapasitelerinin yetersiz olmasına rağmen uçuş kapasitesini genişletti. (fvw)

KAYNAK: http://www.turizmdebusabah.com/haberler/2014-yilinda-turkiye-almanlarin-ilk-tercihi-olacak-66972.html

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s