Bos koltuklar (alintidir)

61576

Soma’da yaşanan maden faciasının ardından vatandaşlar 19 Mayıs tatillerini iptal etti. Turizmciler ilk kez boş kalan koltuklar için üzülmediklerini dile getirdi.

Soma’da madende yaşanan felakette yaşamını yitiren madencilerin yasını tutan vatandaşlar 19 Mayıs’ta yapmayı planladığı veya parasını ödediği bazı seyahat ve tatillerinden vazgeçti. Özellikle bazı tur şirketlerinde boş kalan koltuklar dolmadı. Açıklama yapan şirket yetkilileri, “İlk kez kalan boş koltukların satılmadığına üzülmedik. Satmak için çabalamadık. İnsanların duyarlı olması bizleri sevindirdi” dedi.

Hürriyet gazetesinden Burak Çoşan’ın haberine göre, ülkede yaşayan insanların, büyük bir felaketin ardından acıları hala paylaşıyor olmasının mutluluk verici olduğunun altını çizen Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı (TÜROFED) Osman Ayık, “Millet olmanın gereğini yerine getiriyoruz. Ortak hareket etmek, ortak tavır gösterebilmek özellikle bu dönemlerde çok önemli. İnsani duygularımızı yoğun olarak yaşadığımız şu dönemde parasını ödediği tatilleri bile iptal ediyor” yorumunu yaptı.

“TURİZM SEKTÖRÜ DE GÖREV ŞEHİTLERİMİZE SAHİP ÇIKTI”

Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiğini ifade eden Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy da Türk halkının güzel bir dayanışma örneği gösterdiğini söyeyerek, “Turizm sektörü ve vatandaşlarımız da görev şehitlerimize sahip çıktı. Birlik olarak destek olduğumuz 350 öğrenciye ek olarak 20 evladımıza daha üniversite eğitimleri bitene kadar burs vermeyi planlıyoruz. Herkesin elinden geleni yaptığı bir dönemdeyiz” dedi.

“BAŞKA ACILAR YAŞAMAK İSTEMİYORUZ”

Yaşanan dönemde kimsenin işlerini düşünmediğini dile getiren Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB) Başkanı Tİmur Bayındır, “Başka acılar yaşamak istemiyoruz. Biz de turizmciler olarak çok üzgünüz. Bu şartlar altında kimse tatile, seyahate çıkmak istemiyor. Biz de bir sivil toplum örgütüyüz. Bir takım yardımlar toplanıyor ve destek olmayı planlıyoruz” diye konuştu. (Hürriyet)

cropped-fe_vertical_tm1.jpg

Bizi sosyal medyada takip edebilirsiniz..

Facebook / Twitter / LinkedIn / Xing / Foursquare / Pinterest / Google+ / Friend Feed / StumbleUpon

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s